2012 m. gruodžio 31 d., pirmadienis

What's up, gyvate.

Slenkant paskutinėms metų valandoms rymau prie stalo žiūrinėdama 2012-ųjų nuotraukas. Kokie ilgi buvo tie metai! Pusės net neprisimenu. Čia toks minimiksas apie viską ir visus: vieni buvo,kiti yra, o treti dar bus. Kai kurie- viskas kartu.


Nebegalvoju apie praeitį, bet ateitimi irgi negyvenu. Nors nieko sau nežadu kitiems metams, bet stengsiuosi būti čia ir dabar. 
Šiandien taip melancholiškai, bet ne liūdnai. Džiaugiuosi, kad kažkas baigėsi, džiaugiuosi ir kad prasidės.

O visiems noriu palinkėti ramybės. Ne visos problemos yra tokios didelės, kokios atrodo. Ir ne viskas taip blogai. Būkit ramūs: viskas bus, kaip turi būti.
Dar palinkėsiu tikrumo. Šiemet ypač įvertinau šitą reiškinį. Tikri žmonės- tikra retenybė!
Taip pat kantrybės, valios ir stiprybės, taip reikalingų tikslams pasiekti ir svajonėms pildyti.
Būkit geri vieni kitiems, nepamirškit savęs, mylėkit ir būkit mylimi ir turėkit omeny, kad laimė ateina pas tuos, kurie šypsosi.

Sau, ko gero, palinkėsiu to paties.

Šiandien tiek, jau skubu į paskutinę šiemet kelionę po butikus, o prieš tai dar turiu rasti spintos gilumoj suknelę vakarui. Beje, mergaitės: šių metų simbolis gyvatė nors ir juoda, bet juodos spalvos nemėgsta- astrologai ir kiti burtininkai siūlo prabangias spalvas šventiniam apdarui. Aš išsirinkau tamsiai avietinę :)

 • Būtų simboliška pasidalinti kokia nors daina, tapusia "Metų daina". Deja, apie tai nepagalvojau, todėl čia- kelios minutės išsijudinti.

Ačiū, kad skaitėt ir gyrėt. 
Pasimatom čia kitais metais, o gal šiandien Gargare..?


2012 m. gruodžio 22 d., šeštadienis

Apie Majus, ateivius ir verslą.

Sulaukėm gruodžio 22! O galėjom ir nesulaukti...
Net nematantiems ir negirdintiems, ,,neturintiems" namie televizoriaus ar jo ,,nežiūrintiems", optimistams ir pesimistams, pradinukams ir pensininkams- visiems buvo žinoma vakar dienos data. Visi laukė (arba nelaukė) Pasaulio Pabaigos. Aš irgi laukiau, nors ir keliasdešimt išpranašautų kartų prieš tai ji neatėjo. Bet nesulaukiau, ir ačiū Dievui! Šiandien paskaitinėjau internete visokių straipsnių: pasirodo, nei buvau tam pasiruošusi, nei žinočiau, kaip elgtis apokalipsei atėjus. Žodžiu, šiek tiek apsišviečiau ir nemanau, kad per vėlai- Pasaulio Pabaiga dar bus ne kartą artimiausiu metu.
Štai ką sužinojau iš įvairių šaltinių:

1. Priežastys
 • Planetos išsirikiuos į vieną eilę, vadinamąją Nulinę energijos juostą, kurioje nyksta bet kokia energija. Atrodo visai realu, bent mano šitoje srityje nieko nenutuokiančia galva. Anyway, toks reiškinys- ne pirmas ir ne paskutinis.
 • Į Žemę trenksis kažkokia paslaptinga planeta, kuri nematoma net NASA mokslininkams. Ne tokie jie ten ir protingi, matyt.
 • Saulė sprogs.
 • Žemė pasisuks negera puse ir susikeis magnetiniai poliai. Mano žiniomis Žemė sukasi nuolat, o kadangi yra apvali, tai sunku pasakyti, kuri pusė negera.
2. Iš kur žmonija sužinojo, kada ta Pasaulio Pabaiga bus
 • Majų kalendorius baigiasi būtent šią dieną. Jau girdėjau raminančios informacijos, jog Maximoje parduodami kalendoriai 2013 metams, todėl artimiausiais metais visi gali būt ramūs.
 • Majai, galimas daiktas, žinojo šį tą apie Saulės Sistemą ir suskaičiavo Pasaulio Pabaigos datą pagal vykstančius ciklus, bet labiau tikėtina, jog apie tai juos informavo ateiviai.
3. Kaip viskas atrodys
 • Bus labai tamsu ir tylu, nes neveiks jokie elektriniai prietaisai, net išmanieji telefonai.
 • Blyksės neregėto didumo žaibai.
 • Blyksnių šviesoje bus matyti slampinėjančios figūros- prisikėlę numirėliai.
4. Kaip pasiruošti Pasaulio Pabaigai
 • Įsikurti arba bunkeryje po žeme, arba kaimo vietovėje. Ten Pasaulio Pabaiga neplanuoja užsukti.
 • Burtis į Norinčiųjų Išlikti klubus.
 • Įsigyti visokių stebuklingų daiktų, tokių kaip skėčiai, apsaugosiantys nuo žaibų ir ugnies kamuolių arba tablečių, kurios neleis apsinuodyti ore tvyrančiomis mirtinomis dujomis.
 • Dar galima nusipirkti pažymėjimą, liudijantį, kad esate įrašytas į ,,Šviesos knygą" arba ,,Šėtono metraščius". Tai- lyg bilietai atitinkamai į rojų arba pragarą. Kaina į rojų- 15 JAV dolerių, į pragarą- 17.
5. Kaip elgtis atėjus Pasaulio Pabaigai
 • Nežiūrėti pro langus, užsitraukti žaliuzes.
 • Nebijoti įvairių garsų.
 • Niekur nekišti nosies iš namų ar bunkerių, nes išėjus galima pasiklysti erdvėje ir, žinoma, nebegrįžti.
 • Drąsiausi dar gali tuojau pat skuosti į vieną Prancūzijos kaimą, kur yra kalnas, nuo kurio visus norinčius prigriebs pro šalį skrendanti ateivių lėkštė. Pro kitas vietas neskris.
Nė vieno iš šių faktų pati nesugalvojau, viską perskaičiau internete.

Pasaulio Pabaiga, kaip žinia, kol kas neatėjo, bet žmonės visame pasaulyje, rodos, vakar nuoširdžiai tam buvo nusiteikę. Viename iš straipsnių perskaičiau, kaip praėjo vakar diena:
 • Prie minėto kalno Prancūzijoje būriavosi paprasti žmonės, žurnalistai ir policija. Kai kurie buvo apsirengę žaliais kostiumais tam, kad ateiviai jaustųsi kaip namie. Tikėtina, kad jiems ir vaišių stalas buvo paruoštas.
 • Nemažai žmogelių buvo suimti, nes siautėjo visus informuodami apie artėjančią apokalipsę, vadindami save Pabaigos Pranašais.
 • Žurnalistai iš Daily Telegraph tiesiogiai iš masinių susibūrimų vietų pranešinėjo tokias žinutes kaip: ,,Pas mus šiek tiek debesuota, žmonės truputį paniurę. Daugiau nėra ką pranešti" ir ,,Liepsnų kol kas nematyti, bet kai kurie žmonės rūko cigarus".
 • Ir, žinoma, tūkstančiai džiaugėsi praturtėję iš jau minėtų stebuklingų daiktų verslo arba, pavyzdžiui, iš bunkerių ir urvų įrenginėjimo, kurių kainos buvo apie 75 tūkstančiai dolerių.
Pasaulio Pabaigos dar sulauksim 2013, 2014 ir 2018. Todėl įsiminkit visą informaciją ir patarimus, kad būtumėt pasiruošę.


O aš dabar jau ramiai laukiu Kalėdų, pripakavus dovanų ir dalį jau net padovanojus. Šventės vakar jau net truputį prasidėjo- prieš atostogas gavau dovanėlių nuo draugių- kolegių Dantukų Fėjų. Ačiū, mergaitės!

Brūkštelsiu ką nors po švenčių. Nepaslyskit, neužsikaskit po pusnim ir nesušalkit. Jaukių vakarų!


2012 m. gruodžio 17 d., pirmadienis

Let it snow

Pirmadienis, žiūriu, tampa bloginimo diena. Savaitgalį neabejotinai nebūna darbingos nuotaikos, o pirmadienis man va toks energingas.

Tiek sniego Kaune mačiau jau seniai. Parbristi (tiesiogine to žodžio prasme) iš pilateso treniruotės užėmė dvigubai daugiau laiko nei paprastai. Šaligatvių šūkis: ,,susirask pats!". Nepaisant visų sniego keliamų nepatogumų, netveriu džiaugsmu, jog pagaliau Kalėdos bus baltos, kaip iš visų mano taip mylimų kalėdinių dainų. 

Kaip žinia, visą savaitgalį dangus maišėsi su žeme, todėl didžioji laiko dalis buvo sėkmingai praleista lovoj su kompiuteriu ir knygom. 
Po penktadieninės kavos su mergaitėm, su kuriom neatmenamais laikais mokėmės vienoj klasėj ir labai draugavom, niekur ir nebūčiau nosies kišusi. Jei ne dar viena eglutė vaikų reabilitacijos centre- kūdikių globos namuose ,,Lopšelis", kur dirba mano mama. Praktiškai ,,Išsipildymo akcija".

Šiandien bloge, be įprastinių sapalionių,- pamokėlė. 
Jau minėjau, jog mąstau apie dovanų pakuotojos karjerą. Labai išranki dovanojamiems daiktams nesu, bet jei įpakavimas nebus gražus- dovana nebus užskaityta. Taigi praėjusius du vakarus išsijuosusi gaminau maišelius visiems draugams ir giminaičiams, kad jiems skirtos dovanėlės jaukiai jaustųsi. Nes juk savaime aišku, kad dovana nėra tik daiktas- tai kartu parodomas dėmesys ir suteikiamas džiaugsmas. 
Kaip ir sakiau, maišelių gaminimas man užėmė porą vakarų, bet tik todėl, kad išbandžiau kelis variantus, kol gavosi gražiausias ir greičiausiai padaromas. Proceso, aišku, neįamžinau, bet šiandien pagalvojau, kad gal būtų naudinga pasidalinti idėja, todėl greitai suorganizavau improvizuotą pamokėlę iš sąsiuvinio lapo, kuris liūdnai mėtėsi ant stalo. 

Here we go:

Kaip dovanos pavyzdį pasirinkau nagų laką, kuris pirmas papuolė po ranka. 
Dovanėlę pirmiausia išmatuojam. Buteliuko plotis kokie 4cm, bet reikia turėti omeny, jog jis nėra plokščias kaip koks blynas, todėl ir maišelis turi būti platesnis. Šiuo atveju užteks 7cm, bet kuo storesnė daiktas, tuo platesnio maišelio reikia.Nupiešiam, kaip viskas bus. Nežinau kodėl pradėjau nuo dešinės pusės, bet tebūnie. Taigi, iš dešinės į kairę: siaura juostelė (1 ar 1,5cm), dvi vienodo pločio juostos (čia po 2cm, bet didesniam daiktui reikėtų 3cm, storam- gal net 4cm), tada jau suskaičiuotas maišelio plotis, tada vėl dvi vienodos juostos ir tada vėl maišelio plotis. Visą šitą reikalą per daug nesismulkinant piešiam iškart ant popieriaus iš blogosios pusės, kad sulanksčius linijos liktų viduj.

Dar kartą galima pamatuot, ar dovanėlė tikrai tilps ir maždaug nustatyti maišelio aukštį, kuris turėtų būti bent dvigubai didesnis už turinio aukštį, o jei dovana stora- gal net trigubai. 
Nukerpam visus nereikalingus šonus.
Taupom popierių, žinoma, nes juk krizė.
Sulankstom. 
Nuotrauka apgailėtina, bet sakykim, kad matom blogąją (vidinę) maišelio pusę, tada siauroji juostelė lenkiasi į vidų, o visos kitos linijos perlenkiamos armonikėlės principu- viena į vieną pusę, kita- į kitą.

Siaurąją juostelę labai meniškai pažymėjau snaigutėm, ją tepam klijais, užlenkiam kraštinę plačiausią juostą ir suspaudžiam. Suspausti galima po knygom ar žurnalais, kaip dariau aš, arba po baldais, taip pat galima atsisėsti ant būsimo maišelio ir panašiai.
Klijus siūlau skystus, bet ne lipalą.
Taip pat primenu, kad klijų uostymas kenkia sveikatai.Kai šonas gerai sulimpa, vieną galą reikia apkarpyti. Tam, kad suklijavus neliktų storas nedailus galas, kaip kokia baronka. Taigi, reikia va šitaip pašalinti kokius 2 cm.
Tiesa, make sure kad iškerpam toj pusėj, kur yra suklijuotas kraštas.

Užlenkiam ir užklijuojam. Negailim klijų, nes niekas nenori, kad dovana iškristų pro apačią. Dabar jau tikrai prispaudžiam  po kokia sofa ar spinta.Viskas!
Įdedam dovanėlę, o maišelio galas- fantazijos reikalas. Aš užvyniojau keletą kartų ir kaspinėlį nupiešiau, kas nėra labai žavu, todėl reikėtų jį įverti padarius skylutes. Dar galima tiesiog suimti viršų ir surišti, kas atrodytų kaip saldainio vienas galas. Arba galima užvynioti į nugarėlės pusę, priklijuoti visagale lipnia juosta (gal net dvipuse, kad nesimatytų) ir kokį nors papuošimą primontuoti iš priekio. Daugiau nebevardinsiu, nes ir pačiai sunku apsispręsti, kaip gražiau.

Atrodo paprasta, bet kažkodėl ankstesniais metais toks būdas į galvą neatėjo.

Popierius tikriausiai gali būti bet koks, gal tik ne kartonas, nes dailiai nesusilankstys. Aš naudojau storesnį dovanų popierių, kurio ,,blogoji" pusė ruda. 

Kaip atrodė mano kambarys po tokių žaidimų, neklauskit, bet buvo verta, nes:
a) įpakavimą lengva pritaikyti bet kokio dydžio dovanai;
b) lengviau supakuoti visokius nelygius, minkštus, kreivus šleivus daiktus, kurių į popierių neįvyniotum. Na, nebent turint tokius įgūdžius kaip mano mama, kuriai neegzistuoja tobulai neįpakuojamas daiktas;
c) maišelis gražiai užsivynioja arba užsilanksto, todėl dovanos nesimato anksčiau nei reikia, kaip būna su tais parduotuviniais maišeliais, kuriuos žmonės, žinoma vedami geros iniciatyvos, meniškai užklijuoja jau minėta visagale lipnia juosta;
d) svarbiausia: dalis dovanos (arba net visa) yra rankų darbo, kas tik įrodo, kaip stengies dėl jos gavėjo ir kaip nori jį maloniai nustebinti.

Jau visai išsiplėčiau, bet apie tokius dalykus galėčiau prirašyti keletą knygų. 
Beje, apie tą rašymą. Po kokių dešimties metų rašymo sau, pagaliau gavau su tuo susijusį darbelį, apie kurį jau buvau užsiminusi, kai sakiau, jog ant mano kambario grindų įsikūrusi kūrybinė stovykla. Per daug nesileidžiant į priešistorę, iškart reklamuoju internetinę suknelių parduotuvę dress.lt ir iškart pasigiriu, jog tekstai prie kiekvienos kategorijos yra mano naktinio darbo vaisiai. Mantvydai, žinau, kad skaitai, tai siunčiu linkėjimus ir padėką už manęs įvertinimą :)

Šiandienai užteks, metas vakarienei ir kavai.
 • Dienos klausimas: how old would you be if you didn't know how old you are?
 • Dienos dainos šį kartą nebus, nes vis dar gyvenu su kalėdine muzika, o šitam fronte- nieko naujo.
Pasaulio pabaiga, reikia manyti, neateis. Nebent prisnigs tiek, kad iš ketvirto aukšto nieko nebematysiu. 
Linksmo švenčių laukimo ir iki pasimatymo!


2012 m. gruodžio 10 d., pirmadienis

Vynas baigias- jausmas išsenka

Praėjusį pirmadienį rašiau, jog Kalėdinėms dainoms dar ne metas. Tai va dabar jau metas.
Kalėdinės dainos man visada buvo kažkas ypatingo. Neįsivaizduoju, kaip įmanoma sukurti kažką, ką žmonės išgirdę iškart užuodžia mandarinus, mato papuoštas eglutes ir visokias kitokias šventines haliucinacijas.
Paprastai Kalėdos į mano namus ateina su Ericos Jennings šventiniu CD, kuris jau yra toks suklausytas, kad šiemet tikriausiai nebegros. Bet paknaisiojau youtube truputį ir radau įvairesnių kūrinių. Čia ir bus mano top list:

 • Lady Gaga gal ir nelabai asocijuojasi su Kalėdine dvasia, bet šitą jos perdainuotą "White Christmas" versiją atradau praėjusiais metais ir baisiai patiko.
 • Taip pat praėjusių metų soundtrack'as, jei gerai pamenu- kokakolos reklama.
 • Dar viena kokakolos reklama, tik jau šių metų. Kiekvieną kartą išgirdus per televizorių pašėlstu :)
 • Visai netikėtai atradau dar vieną gražią "Merry Christmas everyone" versiją, ieškodama visai kitos Jazzu dainos.
 • Nors pavadinimas sako kitaip, šita daina visiškai ne apie Kalėdas. Bet kadangi čia top list, tai negaliu apsieiti be Coldplay.
 • Beveik pabaigai-  seniena, primenanti LNK Kalėdinius žiburėlius ar kažką tokio, bet vis tiek kiekvienais metais labai lengvai susiklausanti.
 • Ir jau pabaigai: "This is the best Christmas song that ever existed...". Kad ir kaip man patiktų šventinės dainos, pripažįstu, kad tai labai teisinga jų parodija- visos apie nieką :)
Be abejonės, šitaip galima būtų tęsti be pabaigos, bet norėjau parodyti truputį kitokių kūrinių, ne tik "Last Christmas", kurią išgirdau vakar vėlų vakarą senamiestyje ir net pradėjau čiaudėti. Apskritai manau kad Kalėdinės dainos yra atskiras savarankiškas stilius, įtinkantis bet kokiam skoniui.


O kol Lietuvoj sninga, vargšai vairuotojai kaltina kelininkus tingėjimu ir absoliučiai nesugeba važiuoti ant saujelės sniego, aš tupiu namuose apsidėsčius maistu ir panaudotom popierinėm servetėlėm. Ir vėl neišsisukau nuo peršalimo, mat buvau įsitikinusi kad bus labai smagu ir gražu pasivaikčioti aplink Rotušės eglutę šeštadienio vakarą apsiavus tik bateliais ir plonom pėdkelnėm per močiutės septyniasdešimtmečio fiestą. Aišku, buvo taip gražu, kad žmonės žiūrėjo pakraupę, o man gražu šiandien pažiūrėti į savo raudonai violetinę nosį.

Pirmadienio vidurdienis, o aš vis dar viena koja lovoj. Mama šiandien jau leido papuošti eglutę, tad tuoj pat slinksiu kraustyti spintų ir traukti lauk visokių blizgučių. Viena dekoracija, atkeliavusi iš parduotuvės Ikea, namuose jau stovi, ir jai būtinai reikia kompanijos.

Dar vienas Kalėdinis dalykas mano virtuvėj- giminaičių iš Joniškio atgabentas džiovintų vaisių ir riešutų pyragas. Jį kas tris dienas reikia laistyti brendžiu ir per šventes jau bus galima valgyti. Kvapas nekoks, nes brendis man gerų emocijų nekelia, bet tokį receptą girdžiu pirmą kartą ir jau beveik susigundžiau paminti savo principus ir mesti tą saldumynų nevartojimą.

Šiandien užteks. Kadangi akivaizdžiai esu apsėsta prieššventinio laikotarpio manija, Kalėdinių įrašų laukit greitu metu.

 • Praėjusios savaitės pokštu tampa grupioko Igno atsakymas į klausimą, ar bijo kraujo: "Jo, bijau. Dar bijau aukščio, gylio ir pločio".
Ar jau pradėjot rinkti dovanėles?

Iki!2012 m. gruodžio 3 d., pirmadienis

I'll be fine, I'll be good

Ou Em Džy. Prisnigo! Visą rytą draskausi po namus plėvesuodama chalatu ir dainuodama kalėdines dainas bei taip gąsdindama šunį. Nemaniau, kad būsiu šitaip pasiilgusi žiemos. Jau net eglutę niežti nagus papuošti, nors šiaip jau sakyčiau, kad dar smarkiai per anksti. Eglutė palauks, ko gero.
Atėjo dar vienas pirmadienis po dar vieno gražaus savaitgalio. Penktadienį apšokom keletą klubų, šeštadienį Rotušėj įžiebėm eglutę, sekmadienis (jau ketvirtas) praėjo G- LOFT. Livin' is easy! Beje, Kauno eglutė šiemet visaip kaip rekordiška (daug tūkstančių konkorėžių, pora kilometrų lempučių etc.), bet kartu ir gražesnė nei praėjusius kelerius metus. Bus naujas taškas pravažiuoti vakarais, be to, tiek daug žmonių prie jos fotografuojasi, užsimaniau ir aš :)
 Apskritai, kiekvienais metais išprotėju dėl visokių Kalėdinių dekoracijų, galėčiau visus metus gyventi apsikarsčius girliandom arba lemputėm.
Ir dar: jei žlugs mano dantukų fėjos karjera, atidarysiu dovanų pakavimo saloną- popieriaus, kaspinų ir lipnios juostos šventovę. Turėkit omeny.
Šiandien labai trumpai. Turiu visokių smulkių ir nelabai darbelių, apie vieną iš jų (patį smagiausią), kada nors vėliau. Čia maža užuomina apie su juo susijusią kūrybinę stovyklą ant mano kambario grindų:  Kalėdinėms dainoms bloge dar ne metas, jų galima prisiklausyt akropoliuose. Todėl šiandienos daina- iš savaitgalio:

 • Pursuit Of Happiness
 • Šiandien 20-ąjį gimtadienį švenčia SMS žinutė. Sveikinimai, žinute, bet šiuo metu naudoju nemokamą app "Facebook messenger". Čia šiaip.
 • Ar žinojot, kad bučiuojantis galima apkursti? Na, mano turimos geresnės nei vidutinės fiziologijos- anatomijos žinios nepaaiškina, kaip tai įmanoma, bet tokiu faktu apšvietė dar viena išmanioji programėlė "What The Facts". Nežinau, kaip ji atsidūrė mano telefone, prisiekiu.
Iki greito!